Posty

Wyświetlanie postów z czerwiec, 2018

Yamagata Masakage i jego samuraje z naginata

Obraz
Nareszcie figurki xD. Yamagata Masakage i oddział samurajów z czerwonego regimentu uzbrojeni w naginaty. Brakuje tylko nobori i uma-jirushi. Do pomalowania mam jeszcze oddział konnicy na której czele będzie stał Masakage. Malarzem nie ejestem tym bardziej fotografem xD. abayo!

Uma-jirushi, nobori, sashimono, itp

Obraz
Ohayo. Jak się pewnie domyślacie znowu będzie brak figurek. Chciałbym przedstawić druki oflagowania oddziałów, gotowe do wycięcia i posklejania. Wszystkie sashimono, nobori itp robiłem na darmowym programie do edycji tekstu a same herby na flashu 5. Uwielbiam ten program, bardzo prosta obsługa, grafika skopiowana nie posiada tła a po dostosowaniu wielkości nie traci jakości. Zainteresowanym mogę za symboliczną kwotę odstąpić w formie elektronicznej moje wypociny xD hehe. Wklejam kilka z ciekawszych:

24 generałów Takedy

Obraz
Powinienem zacząć od figurek jednak jestem zapracowanym ojcem i publikuję co mam pod ręką. 24 generałów Takedy, rozpisanych graficznie po to aby potem było łatwiej tworzyć armię, z góry wiadomo kto i kim będzie dowodził. W Samurai Battles występują jednostki ashigaru z yari, łukami oraz teppo (z arkebuzami), samuraje z naginata, yumi (łukami), no-dachi oraz konnica z yari i yumi. A teraz BONUS !!! Generałowie Kenshina. Miał ich podobno 28 ulubionych :) Abayo!

Trudne przyjemnego początki

Witam wszystkich. Założyłem tego bloga z myślą o ludziach takich jak ja, pasjonujących się Japonią oraz bitewniakami. Chciałbym opisywać tutaj przebieg tworzenia dwòch armii Takedy Shingena oraz Uesugi Kenshina. Tworzę także stòł do gry. Używam figurek zvezdy skala 1:72 pod zasady command&colors z zestawu Samurai Battles zvezdy. Żeby stworzyć dwie armie zakupiłem 4 zestawy samurai battles, 2 zestawy dodatku ninja assault oraz kilkanaście zestawów samurajów konnych, piechoty oraz obóz dowódców zvezdy, dokupywałem także kilkanaście zestawów osobnych oddziałów do gry samurai battles. Stół do gry będzie w innej skali niż same figurki że względu na odzwierciedlanie przez jeden oddział kilku figurek dużej liczby samurajów zależnie od scenariuszy. Nie chcę się pomylić co do skali ale przypuszczam 1:500. Zdjęcia i więcej info w następnych postach, pozdrawiam! Abayo!